Čerstvé pekárske droždie VIVO a FALA, rovnako ako aj sušené droždie SAF INSTANT, sú prirodzene bezlepkové a sú teda vhodné pre bezlepkovú diétu, či už ide o prípravu pečiva, nátierok alebo drožďových knedličiek do polievok.

Spoločnosť LESAFFRE Slovensko, a. s. si je vedomá potrieb svojich zákazníkov, a preto dohliada, aby sa pri výrobe droždia používali suroviny a pomocné materiály, ktoré lepok neobsahujú.

Samotné droždie – kvasinková bunka – vo svojom organizme lepok netvorí a neobsahuje ho ani žiadna z ďalších použitých výrobných surovín. Škrob používaný ako filtračná vrstva v procese výroby býva zdrojom obáv celiatikov, pretože v zanedbateľnom množstve môže (a skutočne sa dostáva) do finálneho výrobku. Všetky výrobné závody skupiny LESAFFRE používajú výhradne zemiakový škrob, čím je vylúčené riziko akejkoľvek prítomnosti lepku v droždí.

Sušené droždie SAF INSTANT má trvanlivosť až 18 mesiacov, jednoduché a praktické použitie (zo sušeného droždia nie je nutné pripravovať kvások, iba sa zmieša s ostatnými surovinami). Odporúčané dávkovanie je 5 – 10 g sušeného droždia Saf Instant na 500 g bezlepkovej múky.

Čerstvé lisované droždie v kockách VIVO a FALA je klasická forma droždia. Cesto sa pripravuje buď pomocou kvásku alebo zmiešaním droždia s ostatnými surovinami. Odporúčané dávkovanie je 1 kocka (42 g droždia VIVO alebo FALA) na 500 g bezlepkovej múky.